شکل سوکت ساژم

سوکت ایسیو ساژم ، والئو و ترکیب پایه های آنها

شرکت ساژم و همین طور شرکت والئو از شرکت های قدیمی و نسبتا موفق در زمینه ی تولیدات لوازم برق خودرو بودند که البته شرکت ساژم در سال ۲۰۰۵منحل شد و برای شرکت والئو همچنان به کار خودش ادامه داده است.

شرکت ساژم و همینطور شرکت والئو تعمیر کننده قطعات الکترونیک برای شرکت های پژو و همینطور سیتروئن که از شرکت های موفق فرانسوی هستند بوده است.

ایران خودرو هم چون تفاوت زیادی با خودرو سازی فرانسوی داشتند از محصولات شرکت والئو و ساژم استفاده زیادی کردند که البته به مرور بعد از دهه ی ۸۰ حضور این شرکت ها در ایران و خودرو سازی ایران خیلی کمرنگ شد.

از جمله کامپیوتر هایی که شرکت ساژم و والئو برای خودرو ساز های داخلی تهیه کردند میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

Por Eghbali2, [13.10.20 06:02]
۱ – ایسیو ساژم SL96 پیکان
۲ – ایسیو ساژم S2000-35 پژو ۲۰۶ تیپ ۱
۳ – ایسیو ساژم S2000-3E و S2000-3F برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۳
۴ – ایسیو ساژم S2000-10 برای پژو ۴۰۵ و پرشیا و سمند موتور XU7
۵ – ساژم S2000-11 برای پیکان و پیکان وانت و RD و ROA
۶ – ساژم ۱۱۰۰۰ پراید

Por Eghbali2, [13.10.20 06:06]
۷ – ایسیو والئو FC5 PL4 پیکان و پیکان وانت و RD و ROA
۸ – ایسیو والئو SLC و LC و ILC پژو ۴۰۵ و پارس و سمند موتور پژو
۹ – ایسیو والیو CNG برای پژو ۴۰۵ دوگانه سوز به همراه ایسیو والئو SAX500
۱۰ – ایسیو والئو پراید (با سیستم ضد سرقت و یا بدون آن)

Por Eghbali2, [13.10.20 06:07]
?نقشه پایه های ایسیوهای ساژم و والئو S2000 در خودروهای ایرانی

کامپیوتر های خودرویی به وسیله ی کانکتور نری که بر روی خودشان است به کانکتور مادگی که روی دسته سیم موتور یا دسته سیم اصلی ماشین است اتصال پیدا می کند و اطلاعات را از سنسور های اطراف موتور جم آوری و به محرک ها و عملگر های موتور فرمان های لازم را صادر میکند و یا اینکه از دسته سیم تغذیه و سیگنال های پاور خود را دریافت میکند .
کامپیوتر های ساژم و والئو که در گروه S2000 قرار میگیرند شباهت پین اوت زیادی با هم دارند که در ادامه به بررسی پین اوت یا نقشه های پایه های این ایسیو در خودرو های مختلف میپردازیم

blank

حمزه پوراقبالی هستم . کارشناس برق و الکترونیک . فعال تجاری در حوزه کامپیوترهای خودرویی . برای این که بتوانیم نیازهای مردم عزیزمان را در حوزه لوازم یدکی خودرو اللخصوص زمینه گسترده و کمی ناشناخته یونیت کنترل های خودرویی ، به راحتی و با اطمینان خاطر و بدون ضرر و زیان برآورده به خیر کنیم ، پا به این عرصه گذاشته ایم . و نیز کارآفرینی و توسعه تجاری در بازار تجهیزات وابسته به خودرو را پیگیری میکنیم . اانشاالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *