خرید ای سی یو پراید و تیبا زیمنس CR3

قیمت ای سی یو (ایسیوECU)پراید دوگانه سوز

فاکتور های قیمتی ایسیو پراید دوگانه سوز:

درباره قیمت ایسیو پراید دوگانه سوز دو فاکتور مهم وجود دارد:

۱ – تنوع محصول در ایسیو دوگانه سوز بسیار بالاست(حتی خودروی پراید).

۲- نوسان قیمت برای لوازم برقی خودرویی در ایران بالا و قیمت ها کاملا به روز شده برای مصرف کننده محاسبه میشود .

دو گانه سوز بودن به چه معناست :

دو گانه سوز بودن به چه معناست

در ایران معمولا دوگانه سوز به معنای گاز و بنزین سوز بودن می باشد .

البته گاز خود به دو دسته ی LPG و CNG تقسیم که بحث و صحبت ما درباره CNG  می باشد. زیرا  LPG  به صورت شرکتی تولید نمی شود و دوگانه سوز های دستی به صورت LPG می باشند.

پراید دوگانه سوز LPG

در مدل های قدیمی تر از (سال ۸۳) به بعد بر روی خودرو ها ایسیو پراید ساژم و والئو نصب شد . ساژم  S2000 پراید که معمولا بدونه ایمولایزر هستند و یک ایسیو گاز جدا کنار آن ها نصب میشود که وظیفه ی کنترل انژکتورهای گاز را بر عهده دارند. 

انواع والئو :

والئو ها به دو دسته بدون ایمولایزر و با ایمولایزر تقسیم می شوند که آن ها نیز ایسیو گاز جدا دارند، به این معنی که خود این ایسیو ها کنترل گاز در اختیار نداشته و کنترل گاز در اختیار کامپیوتر یا ایسیو گاز یا واحد کنترل گاز جداگانه می باشد، که کنار ایسیو نصب میشود و محل نصب این ایسیو ها ( ایسیو گاز و بنزین ) زیر داشبورد سمت چپ بالای پدال گلاج می باشد . 

در مدل های ۸۳ تا ۸۷ ماشین های دوگانه سوز پراید علاوه بر یک ایسیو ساژم یا والئو در سال های ۸۶ و ۸۷  که ایسیو زیمنس نصب کردند کنارشان از واحد کنترل گاز پرینس(Prins) برخوردار بودند.

واحد کنترل گاز پرینس(Prins)

ایسیو گاز پرینس رقیب داخلی دارند از جلمه شرکت های PSA . RSK . NSA که واحد کنترل گاز را تولید میکنند البته قطعات دیگری نیز تولید میکند مانند ریل گاز  ، رگولاتور گاز و …

انواع ایسیو گاز پراید

تذکر : در بین برند های داخلی شرکت NSA و AVA را توصیه میکنیم، زیرا دارای کیفیت بالاتر و همچنین کارایی بهتری می باشند.

بعد از سال ۸۷ زیمنس های بایفیول بر روی پراید ها نصب شد که در واقع ایسیو گاز و بنزین بر روی پراید ها ادغام شده و قیمتشان هم امروزه از حدود ۱۸۰۰ میلیون تومان به صورت اکبند شروع میشود .

زیمنس های بایفیول چیست؟

زیمنس های بایفیول در واقع نوعی از زیمنس ها هستند که شرکت کروز نمایندگی واردات و تولیدشان را در ایران داشت و آن زمان که تولید میشدند با نام تجاری کانتیننتال معرفی میشدند  و در حال حاضر از برند کروز بر رویشان درج و استفاده میشود . 

این نوع از ایسیو ها نسبت به ایسیو های بنزینی یک مقدار گران تر می باشند و همان طور که ذکر شد کنترل گاز و بنزین را با هم در اختیار داشته  و سوزن گاز ، سوزن بنزین ، کویل و … با همین یونیت تحت کنترل دارند.

زیمنس های بایفیول دارای قاب فلزی میباشند و دو کانکتور دو فیشه نری بر روی آنها میباشد و به یک کانکتور یک فیشه مادگی دسته سیم وصل میشود و بر روی پراید هم بالای پدال کلاژ زیر قاب فرمان نصب میشود .

سال ۸۹ الی ۹۲ بوش M7.4.11 هم نصب شده است که به آن نیز بوش دوگانه سوز پراید گفته میشود که سمت شاگرد زیر داشبورد نصب و کنترل گاز و بنزین را با هم در اختیار دارد .

 برای اطلاع از قیمت بوش M7.4.11  میتوانید به لینک های زیر مراجعه نمیایید.

محل نصب ایسیو زیمنس بایفیول و تک سوز پراید

محل نصب ایسیو زیمنس بایفیول و تک سوز پراید

محل نصب ایسیو زیمنس بایفیول و تک سوز پراید

محل نصب ایسیو زیمنس بایفیول و تک سوز پراید

محل نصب ایسیو زیمنس بایفیول و تک سوز پراید

زیمنس بایفیول شبکه دار و زیمنس های بایفیول بدون شبکه :

پراید های بعد از سال ۹۲ که دوگانه سوز بودند به صورت کلی کامپیوترشان از ایسیو زیمنس بایفیول از نوع شبکه دار استفاده کرده اند همچنین قابل ذکر است که تفاوت زیمنس بایفیول شبکه دار با زیمنس بایفیول بدون شبکه در این است که زیمنس بایفیول شبکه دار  ارتباطشان با پشت آمپر از طریق پروتکل Can  می باشد.

کامپیوتر های مدل های قدیمی تر یعنی زینمس های بایفیول بین سال ۸۸ تا ۹۱ امکان نصب بر روی مدل های بالاتر  را ندارند  زیرا ارتباط  با پشت آمپرشان  قطع میشود  پشت آمپر عملا علائمی نشان نمی دهد به عنوان مثال دور موتور حرکت نمیکند یا کیلومترشان به حرکت در نمی آید چون ارتباط Can از بین رفته است ولی در مدل های ماشین های بالاتر یعنی زیمنس های مدل بالاتر از سال ۹۲ را میتوانیم به راحتی با تغییر برنامه روی پراید های مدل پایین تر مورد استفاده قرار دهیم.

قیمت ایسیو دوگانه :

به دلیل وارداتی بود قطعات الکترونیکی خودرو که توسط شرکت های مختلف وارد میشوند به قیمت ارز خیلی وابسته است و همچنین با توجه به تورمی که هر ساله بر روی ارزش پول ما ایجاد میشود  قیمت ایسیو و لوازم برقی ماشین کاملا متغییر و نوسان دار می باشد . 

ایسیو گاز پراید که جداگانه از ایسیو بنزین هستند از قیمت ۸۰ هزار تومن تا ۳۵۰ هزار تومن و نهایتا تا قیمت ۴۰۰ هزار تومن می باشند .

و به صورت روزانه نیز میتوانید از وب سایت فروشگاهی ما استعلام بگیرید .

و همچنین میتوانید استعلام آخرین قیمت لحظه ای محصول را از طریق تماس با ما داشته باشید .

حمزه پوراقبالی هستم . کارشناس برق و الکترونیک . فعال تجاری در حوزه کامپیوترهای خودرویی . برای این که بتوانیم نیازهای مردم عزیزمان را در حوزه لوازم یدکی خودرو اللخصوص زمینه گسترده و کمی ناشناخته یونیت کنترل های خودرویی ، به راحتی و با اطمینان خاطر و بدون ضرر و زیان برآورده به خیر کنیم ، پا به این عرصه گذاشته ایم . و نیز کارآفرینی و توسعه تجاری در بازار تجهیزات وابسته به خودرو را پیگیری میکنیم . اانشاالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *